Алергія, що варто знати

22.06.2023

Зазвичай, літо асоціюється з теплими сонячними променями та ароматами запашних квітів .

Однак саме в літню пору збільшується кількість звернень пацієнтів, які стикаються з алергічними реакціями. За статистикою, кількість людей у яких діагностують алергію зростає на 3-4% щороку.

❗Основними чинниками, які провокують виникнення алергії є генетична схильність, незадовільна екологічна ситуація, умови проживання, харчування та наявність контакту з алергеном.

Алергія являю собою підвищену реакцію клітин імунної системи відносно окремих речовин-подразників (алергенів).

Сезонна алергія, також відома як сінна лихоманка або поліноз (анг. Роllen – пилок), є типом спецефічної реакції, яка виникає внаслідок підвищеної чутливості організму до певних речовин, таких як пилкові гранули, спори грибів або пухирці. Даний вид алергії виникає в певний час року, коли певні рослини розпилюють свої пилкові зерна у повітрі.

Спецефічними проявами алергії є алергічний риніт, кон'юнктивіт, бронхіальна астма.

❗Симптоми притаманні алергічному захворюванню буває легко сплутати з ГРВІ та COVID-19. Особливо, якщо Ви вперше зіткнулися з таким захворюванням.

Водночас, при вірусному захворюванні присутні такі симптоми, як лихоманка та біль у м'язах, які не є характерними для алергії. Маркером, який свідчить про наявність сезонної алергії є також усунення симптомів протиалергічними лікарськими засобами.

Якщо Ви помітили, що симптоми з'являються в певний час року і пов'язані з певними алергенами, імовірно, у Вас розвинулася сезонна алергія.

Першочергове лікування в період сезонної алергії полягає у зменшенні симптомів алергії.

Також дотримуючись певних рекомендацій можна полегшити протікання недуги:

обмежити перебування на повітрі в сезон цвітіння, щоб уникнути контакту з рослинами-подразниками;

після приходу з вулиці ретельно мити руки, очі водою, ніс промивати - сольовими розчинами, або за можливості приймати душ;

вікна та двері тримати зачиненими або завішувати вологою тканиною, щоб стримувати пил, пилок;

систиматично проводити вологе прибирання вдома;

виключити із раціону харчування продукти, які можуть містити алергени;

носити сонцезахисні окуляри;

максимально відмовитись від використання хімічних засобів в побуті;

виконувати рекомендації сімейного лікаря;

Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати