Що допомагає зберегти ясність розуму у людей похилого віку.

14.06.2023

У практиці сімейного лікаря часто зустрічаються пацієнти літнього віку, і тому сімейні лікарі повинні акцентувати свою увагу на цьому особливому контингенті людей .

З віком загальний обсяг мозку та білої речовини,яка зокрема відповідає за здатність до навчання зменшується .

Це робить літніх людей схильними до втрати пам'яті ,або деменції (синдрому при якому відбувається деградація пам'яті, мислення , поведінки і здатності виконувати щоденні дії).

Подібні зміни неминучі та цілком нормальні,але в старості ця ймовірність зростає.І якщо не вести здоровий спосіб життя та не підтримувати активність мозку, це може призвести до таких захворювань, як до прикладу , хвороба Альцгеймера(стареча деменція).

Уникнути її,або хоча б знизити ризик можна за допомогою регулярних тренувань мозку,які допоможуть підтримувати ясність розуму до самої старості.

Крім здорово харчування ,занять спортом,відпочинку,різноманітного розумового навантаження ,контролю тиску,-необхідно не забувати ще про деякі речі,які допоможуть вам домогтися ясності розуму на довгі роки .

Гуляйте на свіжому повітрі

Щодня виходячи на десятихвилинну прогулянку ,ви знизите ризик розвитку хвороби Альцгеймера і зміцните пам'ять.

Читайте

Телебачення та соціальні мережі негативно впливають на мислення . Прочитавши навіть найменший текст,наш мозок формує нові нейронні зв'язки. Приділіть читанню трохи часу ,але головне регулярність.

Пиши від руки

Письмо активізує зони кори головного мозку,що відповідають за мову.

Будьте спонтанними

Ритуали роблять життя спокійнішим і легшим,але мозок витрачає менше енергії і починає «лінуватися».Періодично ламайте свої звички і «дивуйте» свою сіру речовину.

Грайте в ігри-таке хобі позитивно впливає на психічне здоров'я , адже це не тільки дитяча розвага ,але й можливість для літніх людей поліпшити когнітивні навички (сприйняття ,аналіз інформації,увагу,пам'ять і мову) і симулювати мозок,щоб запобігти розвитку захворювань.

Дослідження говорять, що карткові ігри ,складання пазлів,розв'язування кросвордів,настільні або комп'ютерні ігри -знижують ризик захворіти деменцією.

Для людей похилого віку важливо й те, що в іграх,як правило,бере участь кілька людей,що сприяє соціалізації та створенню дружніх відносин.

Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати